Start

SONDA

Czy wiesz co to jest Msza Trydencka?
 

W GALERIIDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Parafia Świętych Wojciecha i Jerzego w Zatorze
Plan Kolędy 2013/2014 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 grudnia 2013 11:51

Wizyta duszpasterska 2013 – 2014 rok.

 

27 XII ( piątek)

1ks. od 8.30  - Podolsze – Podjarki od Wisły do Domu L.

2ks. od 8.30 – Podolsze – Pastwiska, Kąty

 

28 XII ( sobota)

1ks. od 8.30 – Podolsze – Wieś

2 ks. od 8.30 – Podolsze – Przedewsie

 

30 XII  ( poniedziałek)

1ks. od 8.30 – Podolsze – Grzybionki od Wisły do Domu L.

2ks. od 8.30 – Zator – Hallera, Sikorskiego

3ks. od 8.30 – Podolsze – Grzybionki od Domu L. do Wisły

 

31 XII ( wtorek)

1ks. od 8.30 – Zator – Stroma, Krakowska

2ks. od 8.30 – Podolsze – Podjarki od Domu L. do Wisły

 

02 I 2014 ( czwartek)

1ks. od 8.30 – Podolsze – Przedewsie od Kukułów

2ks. od 14.00 – Zator - ! Maja, Przyręb, ul. Kopernika

3ks. od 12.00 – Wadowicka (numery parzyste), Żwirki i Wigury

 

03 I 2014 ( piątek )

1ks. od 12.00  Zator – Krótka, Różana, Rynek

2ks. od 8.30  Zator – od Bugajskiej, Kwiatowa, Graniczna, Górnicza

 

04 I 2014 ( sobota)

1ks. od 8.30  Zator – Grunwaldzka i Orzeszkowej

2ks. od 8.30  Laskowa – strona Prawa

3ks. od 8.30  Zator – Kolejowa, Nowa

 

07 I 2014 ( wtorek)

1ks. od 12.00  Zator Kasztanowa i Konopnickiej

2ks. od 14.00 Zator - Słowackiego, Mickiewicza, Palimąki

 

08 I 2014 ( środa)

1ks. od 15.00 - Zator - Kongresowa

 

09 I 2014 ( czwartek)

1ks. od 12.00 Zator - Stawowa, H. Sawickiej

2ks. od 12.00 Zator - Plac Piłsudskiego, Cicha, Ogrodowa, 26 Stycznia, Szkolna

 

10 I ( piątek)

1ks. od 12.00  Zator - Jana Pawła II, II cz. Bugajskiej

2ks. od 8.30  Trzebieńczyce - Łęgi, część Wadowickiej, Parkowa

 

11 I ( sobota)

1ks. od 8.30 Zator - Brzozowa, I część Bugajskiej

2ks. od 8.30 Rudze - od Żabianki

3ks od 8.30 Laskowa - lewa strona

 

13 I ( poniedziałek)

1ks. od 12.00 Laskowa- Wiglowice, Wiejska, Nadrzeczna

2ks. od 14.00 Zator - Chrzanowska, Polna

 

14 I ( wtorek)

1ks. od 15.00 Zator - blok przy W. Polskiego 11 C, D, E

2ks. od 14.00 Zator - Piastowska, Młyńska, Spadzista

 

15 I ( środa)

1ks. od 15.00 Zator - oś. Królewiec od Remera

 

16 I ( czwartek)

1ks. od 14.00 Zator - blok przy Oświęcimskiej 25, 27, 29

2ks. od 12.00 Zator - oś. Królewiec od Jagiellońskiej

 

18 I ( sobota)

1ks. od 8.30 Bugaj Rudzki

2ks. od 8.30 Zator - Wadowicka ( numery nieparzyste), Słoneczna

3ks. od 8.30 Trzebieńczyce - Zaskawie

 

20 I ( poniedziałek)

1ks. od 15.30 Zator - Plac Kościuszki, ul. Kościuszki, Oświęcimska

2ks. od 15.00 Zator - blok przy W. Polskiego 11 A, B

 

21 I ( wtorek)

1ks. od 14.00 Zator - blok przy Kolejowej 34 A, B, C

 

22 I ( środa)

1ks. od 16.00 Zator - blok przy W. Polskiego 1 A, B

 

23 I ( czwartek)

1ks. od 12.00 Zator - blok przy W. Polskiego 7 A, B, C

 

25 I ( sobota)

1ks. od 8.30 Rudze - od mostu do Domu Ludowego

 

27 I ( poniedziałek)

1ks. od 15.30 Zator - blok przy W. Polskiego 9 A, B

 
Boże Ciało 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 09 czerwca 2013 12:02

W galerii są już dostępne zdjęcia z uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy do oglądania. Zdjęcia dostępne TUTAJ.

 
Triduum PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

"Niech ta świeca płonie, gdy wzejdzie słońce nieznające zachodu: Jezus Chrystus, Twój Syn Zmartwychwstały, który oświeca ludzkość swoim światłem i z Tobą żyje i króluje na wieki wieków." Zapraszamy do obejrzenia galerii z obchodów uroczystości Triduum Paschalnego w naszej parafii. Zdjęcia dostępne TUTAJ.

 
Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 listopada 2012 20:41

Za nami Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. W Galerii dostępny jest już fotoreportaż z tej uroczystości. Zachęcamy do podzielenia się przeżyciami duchowymi oraz wrażeniami z tego podniosłego wydarzenia w naszej Księdze Gości, która ponownie jest dostępna.

 
Pielgrzymki PDF Drukuj
Wpisany przez Ks. Robert   
sobota, 10 listopada 2012 00:00

  1. W dniach 03 do 09 lipca 2013 r. pielgrzymka 7 dniowa  na Chorwację do Medugorje. Program:

Zwiedzanie Splitu, zwiedzanie i modlitwa w Medugorje, góra Podbrdo ( miejsce objawień Matki Bożej), góra Kriżewać ( Droga Krzyżowa), bazylika św. Jakuba, wodospady Krawica, zwiedzanie Dubrownika, wycieczka statkiem na wyspę Hvar, Omiś, wypoczynek nad Adriatykiem.

 

W Roku Wiary odbyliśmy kolejną pielgrzymkę - tym razem do Mediugorie w dniach 03 do 09 lipiec 2013 roku.

w pielgrzymce wzięło udział 29 osób z naszej parafii, wraz z nami pielgrzymowali parafianie z Witanowic. po umieszczeniu bagażów w autobusie zajęliśmy miejsca przeznaczone dla naszej wspólnoty i wyruszyli w drogę ( długą bo trwającą ponad 15 godzin). Przed nami 1300 km do pokonania. w drodze kilka przystanków i pierwsze spotkania z ludźmi i językami - najpierw słowacki, potem węgierski i chorwacki. Unia europejska sprawia, że granice mija się szybko i bezboleśnie!.

Następnego dnia przyjeżdżamy do Splitu, gdzie czeka na nas przewodniczka Pani Ania i oprowadza po Splicie ( starówka, pałac Dioklecjana, koncert "frajerów" w  historycznych wnętrzach. Spacer uliczkami, widok z wieży katedralnej pokazuje nam potęgę miasta. Po tych doznaniach czas na kawę, lody i ruszamy na piękną plażę Splitu - kąpiel w czystym i ciepłym adriatyku. po tym relaksie ruszamy w drogę do Bośni i Hercegowiny - gdzie Mediugorie jest położone. po drodze Msza św. w sanktuarium nad adriatykiem nazywanym Chorwackim Lourdes. Msza św. w grocie, piękne widoki. po mszy sesja zdjęciowa i wyruszamy w stronę Bośni i Hercegowiny. W godzinach wieczornych dojeżdżamy do Vionici koło Mediugorie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i łóżko tak wyczekiwane ( nie obyło się bez lekkiego zgrzytu bo wszyscy chcieli " jedynki!

 

Kolejnego dnia po śniadaniu i mszy św. u sióstr z Włoch wyjazd do Gradacza, skąd wyruszamy w rejs po morzu na wyspę Hvar, gdzie będzie msza i plażowanie. Na statku degustacja miejscowych specjałów ( stałych i płynnych) humor zaraz słoneczny. Msza w kościele św. Jerzego na wyspie została przerwana przez " wtargnięcie" miejscowego proboszcza Agostino, który przyprowadza polską grupę z Żywca i bardzo - bardzo serdecznie nas wita. Po mszy św. pielgrzymi idą plażować - księża na plebanię, gdzie w gronie fraterni wspólnie podziwiamy gościnność i serce gospodarza.po wejściu na statek  fish lunch i śpiewy, zakupy miejscowych pamiątek, powrót do portu, przejazd do Mediugorie, wizyta w sanktuarium - udział w adoracji krzyża przy ołtarzu polowym i powrót do hotelu.

Sobota - po śniadaniui mszy św. przejazd do Dubrownika - perły adriatyku, zwiedzanie twierdzy i miasta z umówioną przewodniczką, która opowiada o historii i czasach obecnych :mężczyznach - frajerach - wrednych - kobietach i dżirurących wieczorami kobietach. Niezwykły przekaz i radość. czas wolny na kawę, lody, lunch i co tam kto chce!. Przejazd na plażowanie do Slano, odpoczynek w morzu - powrót kolacja, integracyjne spotkania.

Niedziela - dla większości zaczyna się o 3 A. M. bo udajemy się na górę Kriżewacz - aby uczestniczyć o brzasku słońca w Drodze Krzyżowej - zajmuje nam to 3 godziny. wszyscy weszli na górę po ogromnych głazach i modlili się przy stacjach Drogi Krzyżowej wykonanych w 1987 r. przez włoskiego artystę. Autobus po nas nie przyjechał więc ruszamy pieszo do Mediugorie, aby modlić się przy figurze Pana Jezusa, wejść w atmosferę duchową tego miejsca przez ogród różańcowy, kościół św. Jakuba, miejsca skupienia i modlitwy. o godz. 11.00 msza św. prymicyjna w języku chorwackim, czas na modlitwę, po południu wyjazd na górę objawień Matki Bożej - do Podbrdo, gdzie wchodzimy na szczyt modląc się różańcem - wszystko w strugach słońca. po tak wyczerpującym fizycznie, ale wzmacniającym duchowo dniu ruszamy nad wodospady Krka, gdzie regenerujemy siły na łonie natury wśród zapierających dech w piersiach potężnych wodospadów.

Poniedziałek po śniadaniu wyjazd do miejscowości Omiś - gdzie czeka nas 3 godzinny przejazd łodziami po rzece Cetyni wśród górskich kanionów - widoki super. następnie plażowanie nad morzem, zakupy, lody, na zakończenie dnia wspólna msza św. przy rzece Cetynia - dołączyli do nas inni turyści - oczywiście z Polski z Żar. po mszy ruszamy do Polski i następnego dnia o 13. 55 jesteśmy w Zatorze.

Wszystkim uczestnikom chcę serdecznie podziękować za te dni i wspaniałą atmosferę zarówno z Zatora jak i z Witanowic. Byliście super grupą, która pięknie połączyła sprawy Boże i ludzkie. Tak trzymać. Zapraszam na kolejne pielgrzymki - bo z Wami pielgrzymować to sama przyjemność. BÓG ZAPŁAĆ.

Czekam na zdjęcia i zapraszam na spotkanie po pielgrzymkowe do Zatora 12 sierpnia w poniedziałek - rozpoczniemy mszą św. w kosciele, potem spotkanie w salce. Przynieście zdjęcia - mogą być na płytce CD . Zapraszam wszystkich, którzy chcą posłuchać jak było, nie tylko uczestników!!


2.

29 czerwca 2013 roku odbyła się  pielgrzymka w Roku Wiary do Rychwałdu ( Sanktuarium Matki Bożej), Suchej Beskidzkiej ( kościół i zamek),  i Wadowic( kościół św. Piotra - ogród z Golgotą bazylika na rynku - kościół jubileuszowy).

Nasza wizyta w bazylice Matki Bożej połączona była z poznaniem historii tego miejsca. Uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem proboszcza i kustosza, po Eucharystii przyjęliśmy namaszczenie olejkiem radości, zrobiliśmy zakupy pamiątek i ziół w aptece. Ruszyliśmy do Suchej, gdzie na zamku czekała na nas umówiona przewodniczka prezentując historię i obecną funkcję pałacu. Ruszamy w drogę do Wadowic, gdzie nawiedzamy kościół św. Piotra w dniu odpustu, oraz miejsca modlitwy przy tej parafii, gdzie kościół konsekrował sam Jan Paweł II, następnie modliliśmy się w bazylice MB na Rynku. Wypiliśmy kawę - zjedli kremówkę i wrócili do Zatora.W pielgrzymce wzięło udział 40 osób wszystkim uczestnikom Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie!

3.

W dniach 19 do 26 października 2013 r. odbyła się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej, doświadczyliśmy prawdy, że historia zbawienia się nie skończyła.

* wcześnie rano wyruszyliśmy na lotnisko w Katowicach i wyruszyliśmy do Tel Avivu w Izraelu, gdzie czekała na nas pilotka i przewodniczka Pani Małgorzata Kurzajewska.

Pielgrzymowanie po Izraelu rozpoczęliśmy od Cezarei Nadmorskiej, gdzie przy zachodzie słońca sprawowaliśmy naszą pierwszą Mszę św. wsłuchując się w szum fal morza śródziemnego.

W kolejnym dniu prorok Eliasz pozwolił nam spotkać Boga - Elohim, na Górze Karmel (stąd rozlega się wołanie do życia w prawdzie i pokorze). Prorocy zapowiadali przyjście Mesjasza więc udaliśmy się do Nazaretu by w domu Maryi i Józefa poczuć jak tętni życie zwykłej żydowskiej rodziny do której Bóg wysyła anioła , zobaczyliśmy miejsce pracy - modlitwy i dorastania Pana Jezusa. Od domu nazaretańskiego udaliśmy się do Kany Galilejskiej by wraz z naszymi pielgrzymami - małżonkami odnowić  sakrament małżeństwa i podziękować za życie małżeńskie.

* W Galilei Tabga - miejsce rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu Piotra, Domus Galilea (światowe  centrum formacji neokatechumenatu), Góra błogosławieństw ( gdzie sprawujemy Mszę św.), Kafarnaum (synagoga) i dom św. Piotra, rejs po morzu Tyberiadzkim, przejazd na górę Tabor ( górę Przemienienia).

* Pierwsze spotkanie z Betlejem to Msza św. w grocie św. Hieronima, kościół św. Katarzyny, miejsce narodzenia Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, oraz przejazd do Yad Vashem (Centrum Bohaterów i Ofiar Holokaustu).

* W kolejnym dniu o 5.15 wyjście na Msze św. do Groty Bożego Narodzenia, Wizyta u sióstr Karmelitanek - sanktuarium bł. Miriam,  później Jerozolima z Górą Oliwną, kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit, bazylika Agonii i ogród Getshemani, przejazd na Górny Syjon z kościołem Zaśnięcia NMP i Wieczernikiem, oraz grobem króla Dawida, wizyta w kościele Il Gallicantum.

* Następnego dnia rozpoczynamy od Jerozolimy i wzgórza świątynnego gdzie kiedyś stała Świątynia Jerozolimska, dziś stoi Złoty meczet i Czarny meczet, oraz portyki Salomona, wizyta przy ścianie płaczu, bazylika Grobu ( gdzie sprawujemy Mszę św.), nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Golgota, Grób, Kaplica Adama, i św. Heleny.

* W kolejnym dniu dalej pielgrzymujemy po Jerozolimie - świętym mieście dla wyznawców trzech religii, kościół św. Anny, sadzawka owcza ( Betesda), przejazd do Betanii dom Łazarza, Marty i Marii ( Msza św.), Jordan - miejsce chrztu Pana Jezusa i odnowienie naszych przyrzeczeń, Jerycho, wjazd na górę Kuszenia, wizyta nad morzem Martwym ( kąpiele błotne).

* Betlejem - sierociniec prowadzony przez polskie siostry Elżbietanki ( Msza św.), wyjazd do Ain Karem - miejsca narodzenia Jana Chrzciciela, Jaffa - port z którego św. Piotr wyruszał w podróże misyjne, wypoczynek nad ciepłym morzem, Tel Aviv - wylot do Polski .

Wszystkim pielgrzymom za stworzenie cudownej atmosfery, dobroć, życzliwość i głębokie świadectwo wiary serdeczne Bóg Zapłać.


OBECNIE PRZEŻYWAMY ROK WIARY W JEZUSA CHRYSTUSA - SYNA BOŻEGO:

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO PIELGRZYMOWANIA DLA LEPSZEGO PRZEŻYWANIA TEGO CZASU.

Planujemy następujące pielgrzymki:

1. jednodniowe: do miejsc kultu religijnego ( Rychwałd - Piekary - Trzebinia - Czerna)

2. Do Włoch - sanktuaria Ziemi Włoskiej - na kanonizację od 24 IV do 02 V 2014 r. cena 2000 zł i 30 euro zapisy u ks. Roberta do 15 lutego!!!

3. Do Rumunii - miasta Siedmiogrodu (początek wakacji 7 dniowa - można się już zapisywać!!!!)

4. Do Ziemi Świętej ( Październik 2014 roku.

* szczegóły wraz z programem zamieszczone będą na stronie internetowej. Już dziś zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 
Triduum Paschalne w naszej parafii PDF Drukuj
Wpisany przez Ks. Tomasz   
sobota, 31 marca 2012 23:17

WIELKI CZWARTEK

Tu kliknij aby przejść do galerii

W Wielki Czwartek uczestniczyliśmy w Mszy Wieczerzy Pańskiej, która upamiętnia ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to okazja do składania życzeń księżom, z okazji ich święta.

Na zakończenie Liturgii Przeniesiono Najświętszy Sakrament do kaplicy Adoracji zwanej popularnie ciemnicą. Adoracja trwała do północy.


WIELKI PIĄTEK


W Wielki Piątek Kościół gromadzi się na Liturgii Męki Pańskiej (czytanie słowa Bożego, adoracja Krzyża i Komunia święta). Rozpoczyna się ona od okazania uniżenia przed Bogiem, pokory i świadomości własnej słabości. Wyraża się to przez przyjęcie postawy leżenia krzyżem (główny celebrans) i klęczącej (pozostali uczestnicy nabożeństwa).

Po wysłuchaniu opisu męki Pańskiej i obrzędzie odsłonięcia Krzyża licznie zgromadzeni wierni ucałowali stopy Jezusa. Po Komunii świętej w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do "Grobu Pańskiego". Tu adoracja potrwa do Wigilii Paschalnej. W nocy czuwanie wraz z kapłanami podjęli parafianie zgodnie z wyznaczonym porządkiem (w zależności od miejsca zamieszkania).

Od zakończenia wieczornej liturgii aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej przed głównym Krzyżem w świątyni przyklękamy jak przed Najświętszym Sakramentem.

kilka zdjęć w galerii

WIELKA SOBOTA

Jest to kolejny dzień w którym Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy świętej. Ołtarze pozostają odkryte. Adorujemy Najświętszy Sakrament w kaplicy Grobu Pańskiego. Od 9:30 do 13:00 święciliśmy pokarmy na stół wielkanocny. Obecnie trwamy ciągle na adoracji, oczekując radosnego Alleluja.

Kliknij aby przejść do galerii


19:00 - LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ
(przynosimy ze sobą świece)

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
stat4u